Maty antypoślizgowe modułowe

Na stanowiskach pracy stosowane są maty antypoślizgowe przeznaczone na jedno stanowisko pracy o niewielkich rozmiarach np. 0,9m x 1,5m  , maty antypoślizgowe w rolkach kilku lub kilkunastometrowych ( długie chodniki) oraz maty antypoślizgowe modułowe pozwalające pokryć różne obszary. Mata antypoślizgowa modułowa to zestaw elementów (mat), które można łączyć ze sobą i dzięki temu można zbudować matę antypoślizgową na wybranym obszarze.

Posiadamy w ofercie kilka systemów mat antypoślizgowych modułowych. Są to maty gumowe Solid-Fatigue-Step, Fatigue-Step, maty antypoślizgowe gumowe High-Duty, maty Comfort-Lok oraz Bubblemat.

 

1. Maty antypoślizgowe Fatigue-Step, Solid-Fatigue-Step.

Mata antypoślizgowa modułowa Fatigue-Step

Maty antypoślizgowe Solid-Fatigue-Step i Fatigue-Step to płytki gumowe o wymiarze 0,9 x 0,9m z systemem zatrzasków, który umożliwia łączenie płytek na wszystkich 4 krawędziach. Płytki Fatigue-Step posiadają otwory drenujące do odprowadzania cieczy (jak na zdjęciu z lewej) a płytki Solid-Fatigue-Step są pełne bez otworów. Zatrzaski widoczne na zdjęciu pozwalają łączyć płytki na dowolnej krawędzi i budować maty antypoślizgowe o nieregularnych kształtach. Można wyłożyć płytkami podłogę z jednej strony maszyny, z dwóch stron (budujemy matę antypoślizgową w kształcie litery L), z trzech stron (mata w kształcie U) lub dookoła maszyny na stanowisku pracy w zależności od potrzeb.

 

fazowane krawedzie żółte lub czarna

Do płytek można doczepić czarne lub żółte fazowane krawędzie redukujące ryzyko potknięcia. Ponieważ płytki mają krawędzie męskie oraz krawędzie żeńskie w systemie mat antypoślizgowych Fatigue-Step mamy również krawędzie żeński oraz krawędzie męskie.

 

 

maty antypoślizgowe modułowe - obszar nieregularny

Maty antypoślizgowe Fatigue-Step produkowane są w wersji Standard oraz w wersji Nitryl. Maty w wersji Standard produkowane są z gumy naturalnej czarnej i przeznaczone do ogólnych zastosowań przemysłowych. Wersja Nitryl w kolorze niebieskim wytwarzana jest z mieszanki gumy naturalnej i nitrylowej (40%) - przeznaczona jest do obszarów , w których występują oleje, tłuszcze, i środki chemiczne. Na zdjęciu z lewej widzimy matę antypoślizgową Fatigue-Step w wersji Nitryl pokrywającą nieregularny obszar na stanowisku montażowym.

Maty Fatigue-Step mają właściwości antypoślizgowe zgodne z normą EN-13552 w kategorii R10. Dzięki dużej grubości 19mm posiadają bardzo dobre właściwości anty-zmęczeniowe oraz zatwierdzoną krytyczną wysokość upadku 0,6m (BS EN 1177:1998). Maty odporne są na iskry spawalnicze oraz inne gorące substancje - temperatura robocza od -20st.C do +160 st.C.   >>więcej ..

 

2. Maty antypoślizgowe High-Duty

W systemie mat antypoślizgowych modułowych High-Duty mamy 5 modułów (elementów), z których możemy budować maty antypoślizgowe (chodniki) o szerokości 0,9m lub 1,5m. Mamy do dyspozycji matę antypoślizgową stanowiskową, o symbolu HI010001, ze wszystkimi krawędziami fazowanymi o wymiarach 0,9 x 1,5m.

maty antypoślizgowe High-Duty - dostępne moduły
HI010001 HI010002 HI010003 HI010004 HI010005

Maty antypoślizgowe High-Duty o symbolu HI010002 i HI010003 pozwalają zbudować chodnik o szerokości 0,9m i dowolnej długości będącej wielokrotnością 1,5m. Elementy systemu High-Duty o symbolu HI010004 i HI010005 pozwalają zbudować chodnik o szerokości 1,5m i dowolnej długości będącej wielokrotnością 0,9m. Zatem widzimy, że modułowe maty antypoślizgowe High-Duty są mniej elastyczne niż maty antypoślizgowe Fatigue-Step. Pozwalają budować chodniki o szerokościach 0,9m i 1,5m i w wielu sytuacjach taka funkcjonalność jest wystarczająca. Mają ponadto kilka bardzo istotnych zalet:

 • są olejoodporne (wykonane są z mieszanki gumy SBR i gumy nitrylowej),
 • mają bardzo atrakcyją cenę,
 • posiadają właściwości antypoślizgowe zgodne z normą: EN 13352, kategoria R10,
 • posiadają bardzo dobre właściwości antyzmęczeniowe,
 • posiadają otwory drenujące, które odprowadzają rozlane ciecze pod matę,
 • modułowość ułatwia przenoszenie i czyszczenie,
 • są bardzo łatwe w montażu,
 • fazowane krawędzie redukują ryzyko potknięcia,
 • Zastosowanie: środowisko suche i mokre (woda, oleje, środki chemiczne), luźne zanieczyszczenia (wióry). Intensywne użytkowanie.
 • grubość: 12,5mm                    >>więcej ...

 

3. Maty antypoślizgowe Comfort-Lok

Mata antypoślizgowa modułowa - łączenie

System mat antypoślizgowych Comfort-Lok składa się z 3 modułów. Mata o symbolu CL010004 jest samodzielną matą antypoślizgową i posiada wszystkie krawędzie fazowane. Maty o symbolu CL010001 i CL010002 to moduły końcowy i środkowy. Wszystkie moduły mają wymiar szer. 0,7 x dł. 0,8m. Stosując moduły końcowe i środkowe możemy zbudować matę gumową antypoślizgową o szer. 0,7m i dowolnej długości ( wielokrotność 0,8m). Zatem łącząc 2 moduły końcowe i 3 środkowe otrzymamy matę antypoślizgową o szer. 0,7m i dł. 4m.

Mata antypoślizgowa Comfort-Lok wykonana jest z mieszanki gumy naturalnej SBR i nitrylu (25%). Posiada następujące właściwości:

 • jest olejoodporne (wykonane są z mieszanki gumy SBR i gumy nitrylowej),
 • mają bardzo atrakcyją cenę,
 • posiadają właściwości antypoślizgowe zgodne z normą: EN 13352, kategoria R10,
 • posiadają dobre właściwości antyzmęczeniowe,
 • modułowość ułatwia przenoszenie i czyszczenie,
 • są bardzo łatwe w montażu,
 • fazowane krawędzie redukują ryzyko potknięcia,
 • Zastosowanie: środowisko suche i mokre (woda, oleje, środki chemiczne). Intensywne użytkowanie.
 • grubość: 12,5mm     >>więcej...